E-cigarety a ich škodlivosť

Najnovšie a najpresnejšie výskumy objavili v e-cigarete, konkrétne v dyme látky ktoré škodia a spôsobujú rakovinu.
Minulé výskumy objavili toxické látky ale najnovšie špecifikovali ich základ. Prejavila ako na všetky tieto látky majú účinok vek a teplota e-cigarety.
Kritici tejto elektronickej cigarety naznačujú nebezpečenstvo obzvlášť pre mladých ľudí, pretože ju často používajú s tým, že im nemá ako ublížiť a je to skvelé.cigarety.jpg
Neprospievajúce zdraviu
Emisie jedovatých látok formaldehyd a akroleín vyvoláva práve rozpad glycerínu. Glycerín sa vyskytuje v  e-kvapalinách, čiže zmiešaninách vyprchajúcich v e-cigarete. Sú to teda rozpúšťadlá.
„Emisie obrancov sú omnoho nižšie ako u zvyčajných cigariet. Čiže je stále lepšie ak ste na e-cigaretách. Pravda to môže byť v dlhotrvajúcich fajčiarov, ktorí sa nevedia odučiť. Orieškom je, že to absolútne nerobí e-cigarety zdravými. Normálne cigarety sú veľmi nezdravé a elektronické cigarety sú nezdravé“.
Fajčenie
E-cigarety ktoré sa porovnávali sa o dosť líšili. Jedna bola lacná so ohrievajúcou špirálou a druhá drahšia s 2 súbežnými špirálami. Vedci rozoberali potiahnutia aj tie neskoré kedy sa už cigarety zahriali na trvácnu činnostnú teplotu.
Aplikovali 4-sekundové potiahnutia v 30-sekundových pauzách. Zistilo sa, že teplota výparov sa rapídne zvyšovala prvých 4 až 9 minút, dokedy sa neupevnila približne po 20. vtiahnutí.
Paralelne sa zvýšili misie, 10-násobne a vyššie. Záležalo to na tlaku batérie a na to aký druh e-cigarety to bol.ecigareta.jpg
No a na koniec
Je mnoho typov cigariet. Preto sa výskumníci zamerali na najzvyčajnejšie rozpúšťadlo v e-kvapaline. V potravinárstve sa zmiešaniny glycerínu pokladajú za bezpečné a používajú sa aj na produkciu umelého dymu pri vystúpeniach.
Následky zahriatia a vťahovania glycerínu sa bádali iba málo. Vo výparoch objavili “náplne” tridsať neprospievajúcich látok. Uprostred nich spomínaný glycerín, ktorý sa kedysi vo výparoch elektrických cigariet nikdy nenašli.